“İlâhî Nizam ve Kâinat” Kitabı’ndan Yararlanmak

“İlâhî Nizam ve Kâinat” Kitabı’nı okumuş olanlar içindekileri biliyorlar, okumayanlar da elbette bir gün okumak isteyecekler.

Medyanın gelişigüzel pek çok kitabın reklamını yaptığı bir zamanda binlerce yıl sonra dünyaya indirilmiş olan bu Yüce Kitabı görmezlikten gelmesi ve yeterince tanıtmaması epey düşündürücü. Yalnız şunu hatırlatmakta yarar vardır: Güneşi engellemek nasıl mümkün değilse “bilgi güneşi” olan “İlâhî Nizam ve Kâinat” Kitabı’nı halkın çoğunluğundan gizlemeye çalışmak da çok yanlış ve çıkmaz bir yoldur.

“İlâhî Nizam ve Kâinat” Kitabı, hem ülkemiz insanlarını hem de bütün dünyayı aydınlatacak olan Yüce Işık’tır. Dünya insanları layık oldukları için bu Kitaba kavuşmuşlardır. Yüce Planlar, her şeyi hesaplayarak ve kontrol ederek Kainat’taki ahengi ve İlâhî Nizamı mükemmelen “Birlik” içinde sürdürmektedirler.

İnsanların artık bir gayretle “İlâhî Nizam ve Kâinat” Kitabı’na ulaşmaları ve içindeki “hakikat bilgilerini” öğrenmeleri kendilerinin yararına olacaktır. İçinde yaşadığımız dünya maddesini, sosyal ortamlarımızı, kendi varlığımızı, Kâinattaki yüksek organizasyon sistemlerini, Kâinatın mükemmel işleyen düzenini, insanların dünyaya nereden geldiklerini ve nereye gideceklerini, dünya devrinin nasıl sona ereceğini ve cevabını şimdiye kadar tam alamadığımız veya tam bilmediğimiz pek çok konunun tatmin edici yanıtlarını “İlâhî Nizam ve Kâinat” Kitabı’nda bulabiliriz.

Dünyada pozitif-negatif,; iyilik-kötülük; sevgi-nefret; vicdan-nefsaniyet; merhamet-gaddarlık vb. şeklindeki değişik çok sayıdaki duygu, hal ve durumlarımızın aslında ne olduklarını “İlâhî Nizam ve Kâinat” Kitabı’ndan öğrenebiliriz. Vicdanımızı yükseltmenin, varlığımızı hangi yüksekliklere ulaştıracağı da “İlâhî Nizam ve Kâinat” Kitabı’nda belirtilmektedir.

Bunun için temiz bir kalp, ön yargısız yaklaşım, yüksek bilgiye ve “Hakikat”e olan hürmet ve sevgi; “İlâhî Nizam ve Kâinat” Kitabı’ndaki bilgileri anlamamızda bizlere yardımcı olacaktır. Emin olalım, Yüce Planlar bunu kolaylaştıracaklardır.

“İlâhî Nizam ve Kâinat” Kitabı’na ulaşan, bilginin hasına, katıksızına ulaşır.. (Cengiz Cevre)

About these ads
Bu yazı Makaleler içinde yayınlandı ve , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter picture

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s